Časté otázky

Kedy sa budem cítiť lepšie alebo uvidím nejaké pozitívne výsledky?

Je dôležité nezabúdať na to, že sme každý iný, preto je dosiahnutie prvých výsledkov veľmi individuálne. Medzi faktory, ktoré sa podieľajú na účinnosti terapie sú: vek, pohlavie, úroveň fyzickej kondície a rad ďalších fyzikálnych podmienok, ktoré môžu prispieť k rýchlosti odozvy organizmu. Medzi podstatné faktory, ktorými môžete pozitívne ovplyvniť výsledok svetelnej terapie patrí:

  • Dobré stravovacie návyky a optimálna strava (neprejedať sa)
  • Kvalitný a dostatočný pitný režim
  • Pravidelný denný režim a spánok
  • Nízka úroveň psychického stresu
  • Žiadne fajčenie, obmedzená konzumácia alkoholu

Použil som fototerapiu počas dvoch dní – stále moje problémy pretrvávajú.

Majte na pamäti, že biostimulačné prístroje nemajú rovnaký mechanizmus pôsobenia k potlačeniu bolesti ako lieky alebo iné tlmiče bolesti. Veľa závisí na type problémov, pokiaľ sa jedná o akútne prípady nastáva, po správnom použití fototerapie, skľudňujúci účinok organizmu rýchlo. U chronických bolestivých stavov je nástup terapie pomalší o to však jej pôsobenie, v podobe úľavy, trvalejší. Nezabudnite, čím dlhšie vás problém trápi o to dlhšie musíte počítať s tým než sa dostaví prvá pozitívna reakcia na terapiu.

Kedy je vhodné použiť kontinuálny a kedy pulzný režim?

Polarizované svetlo biolampy BioStimul používame v dvoch režimoch – v kontinuálnom nebo pulznom. Kontinuálny režim je základný režim a mali by ho využívať pacienti, ktorí s fototerapiou začínajú alebo v prípade chronických zdravotných problémov v úvode celej liečebnej kúry.

Silnejšia biologická odozva nastane, ak použijeme aplikáciu pulzného režimu. Bunka a jej časti vnímajúc svetlo majú niekedy tendenciu sa pri dlhšom používaní kontinuálneho režimu (hlavne u chronických problémov) prispôsobovať účinkom svetla, čím sa zvyšuje miera ich citlivosti a naopak znižuje sa účinok pri zachovaní rovnakých aplikačných časov. Tento problém sa eliminuje práve použitím pulzného režimu - v tomto prípade k adaptácii nedochádza a výsledok je terapeuticky výraznejší.

Z toho vyplýva nasledujúce doporučenie – pri prvých aplikáciách (7 – 10) používať kontinuálny a potom použiť pulzny režim. V prípade akútnych problémov (napr. veľmi bolestivé pohmoždeniny) je možné použiť pulzný režim ihneď.

Nemôžem si polarizovaným svetlom vyvolať rakovinu?

V každom organizme je vždy prítomne určité percento patogénnych buniek, ktoré sú schopné vyvolať zhubné bujnenie. O to, aby k tomu niekedy nedošlo sa stará imunitný systém každého organizmu. Ako už bolo popísane veľa vedeckými štúdiami má polarizované svetlo vďaka biostimulačnému účinku schopnosť posilňovať všetky imunitné pochody, preto už z tejto podstaty nie je obava tohto charakteru vôbec na mieste. Naopak je na mieste odporučenie využívať fototerapiu ku každodennej prevencii a zvyšovaniu imunitného systému každého i zdravého jedinca.

Je možné použitie prístroja BioStimul kombinovať i s inými liečebnými metódami?

Fototerapia patrí medzi fyzikálne terapeutické metódy, preto je možné ju kombinovať ako s klasickými medicínskymi postupy (s tzv. alopatickou medicínou) tak i s ďalšími terapeutickými metódami (magnetoterapia, ultrazvuk, balneoterapia a ďalšie) a s prírodnými preparáty. Vždy je potrebné rešpektovať odporučenie na správne použitie a prípadne konzultovať tieto kombinácie s odborníkom.

Môže fototerapia spôsobiť zdravotné obtiaže pokiaľ je používaná dlhšiu dobu?

V žiadnom prípade. Boli robené štúdie, pri ktorých boli bunky osvetľovane 30 dní 100násobkom doporučenej doby pôsobenia, a ktoré jasne ukázali, že dlhá doba expozície nezpôsobí žiadne záporné fyziologické zmeny a nemá ani iné negatívne následky.

Mám záujem o