BioFluid

BioFluid

BioFluid má hlavne ukľudňujúci účinok, hydratuje, regeneruje a tonizuje pokožku.

BioFluid je originálny širokospektrálne pôsobiaci prípravok s vyváženým obsahom účinných látok, akými sú napr. bylinný komplex, minerálna voda s obsahom horčíka, hojivý panthenol, zvláčňujúci glycerol a extrakt z liečivých peloidov (prírodných biogénnych stimulátorov), ktoré podporujú enzymatickú činnosť a obranný systém pokožky.

Použitie: Aplikuje sa priamo na postihnuté miesto pred aj po použití Biostimulu.

Zloženie: Mineral Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Panthenol, Herbal extract, Pelan Extract, PEG–40 Hydrogenated Castor Oil, Quaternium–15, Urea, Lactic Acid.

Objem: 200 ml

Ďalší originálny produkt z dielne našich výrobkov, ktorý – rovnako ako gél – pochádza z inšpirácie starou čínskou medicínou. Najväčšou devízou fluidu je jeho podpora prirodzeného obranného systému pokožky. Dá sa použiť pred i po aplikácii biolampy alebo tiež s veľkým úspechom samostatne.

Cena s DPH

21 €

Detailné porovnanie biolámp

Medzi základné okruhy jeho použitia patria aplikácie pri kožných problémoch:

 • pôsobí preventívne u dermatitíd (kožných zápalov),
 • podporuje terapiu pri liečbe psoriázy (lupienky),
 • pomáha pri liečbe ekzémov,
 • napomáha pri potlačovaní kožných alergií,
 • dá sa využiť pri prevencii celulitídy,
 • obmedzuje vznik voľných radikálov pod kožou (pôsobí tak proti starnutiu pokožky)

Ďalšie účinky:

 • má antialergický účinok,
 • pôsobí antisepticky (dezinfikuje pokožku),
 • pôsobí antiprureticky (proti svrbeniu),
 • podporuje hojení rán,
 • pôsobí protizápalovo,
 • má upokojujúci účinok,
 • pozitívne ovplyvňuje pH pokožky (kyslosť kožného plášťa),
 • pomáha pokožke udržiavať prirodzenú pružnosť a hebkosť,
 • ovplyvňuje pevnosť ciev a kapilár pod kožou.

Popis účinných látok v extrakte Herbal (bylinný komplex):

Dvojzubec trojdielny (Bidens tripartita) - obsahuje okrem iného flavonoidy, horčiny, triesloviny, silice a mnoho stopových prvkov. Má predovšetkým antialergické a antireumatické účinky, pozitívne ovplyvňuje metabolizmus. Používa sa predovšetkým pri psoriáze, ekzémoch, kožných alergiách, pri problémoch s lupinami a nadmerným padaním vlasov. Použitá časť byliny: vňať.

Sofora japonská (Sophora japonica) - obsahuje rutín (bezkonkurenčných 20%), quercetin, polysacharidy, organické kyseliny a radu ďalších látok. Má pozitívny vplyv na cievy, pevnosť kapilár, pôsobí protizápalovo a proti alergiám a kožným chorobám. Použitá časť byliny: kvet.

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) - obsahuje organické kyseliny, quercetin, hippophein, veľké množstvo vitamínu C a A, rutín a ďalšie vysoko biologicky aktívne látky. Pôsobí ako biogénny stimulátor, obmedzuje vznik voľných radikálov, podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Použitá časť byliny: plod.

Schizandra čínska (Schizandra chinensis) - obsahuje organické kyseliny (citrónovú, jablčnú a vínnu), nenasýtené mastné kyseliny, steroly, sacharidy, vitamíny a veľké množstvo minerálnych látok. Schizandra je pleťový prírodný multivitamín a minerál, podporuje regeneráciu buniek a dýchanie pokožky. Použitá časť byliny: plod.

Konopička bledožltá (Dalanum segetum)  - obsahuje veľké množstvo kyseliny kremičitej a kremičitanov, saponíny, triesloviny, pektín a ďalšie bioaktívne látky. Zloženie a obsah minerálov sú podobné ľudskej krvi. Účinné látky pomáhajú pri regenerácii spojivových tkanív a kolagenózach, sú im prisudzované protizápalové účinky. Použitá časť byliny: vňať.

Pupočník ázijský (Centella asiatica)  - obsahuje živice (hlavne asiatikosidy), horčiny a ďalšie bioaktívne látky vrátane minerálov. Používa sa preventívne u dermatitíd, ekzémov, lupienky, celulitíd, urýchľuje liečbu rán a regeneráciu kožných buniek. Použitá časť byliny: vňať.

Ruža stolistá (Rosa centifolia) - obsahuje silici (citronelol, geraniol), flavonoidy, vosky, třísloviny a sliz. Má antiseptické, čisticí a tonizační účinky. Používá se na výrazně poškozenou kůži a v kosmetických přípravcích pro nemluvňata. Použitá část byliny: korunní plátky.

Šalvia lekárska (Salvia officinalis) - obsahuje silicu, organické kyseliny, triesloviny, horčiny, flavo noidy, saponíny, vitamíny skupiny B, živice a látky podobné ženskému hormónu estrogénu. Šalvia má vynikajúce protizápalové, antiseptické a sťahujúce účinky. Urýchľuje hojenie rán a podporuje stimuláciu bunkových membrán. Použitá časť byliny: list.

Rašelina (Sphagnum) - extrakt z certifikovaných liečivých peloidov (rašelina) má vysoký obsah biologicky účinných huminových kyselín, kyseliny kremičitej, vitamínov, rastlinných enzýmov, sterolov a prírodných živíc. Tieto účinné látky regenerujú, hydratujú a čistia pokožku, pôsobia protizápalovo, potláčajú škodlivý vplyv voľných radikálov (pôsobia tak proti starnutiu pokožky) a priaznivo ovplyvňujú všetky životne dôležité systémy tela. 

Popis dalších účinných látok:

Panthenol – hustá tekutina patriaca do skupiny vitamínov B. Ako súčasť ľudskej pokožky podporuje obnovu vrchnej vrstvy kože. Má predovšetkým upokojujúce a protizápalové účinky.


Kyselina mliečna (Acidum lacticum) – hydroskopická látka, vo vode dobre rozpustná. Používa sa na epitelizáciu a tvorbu granulačného tkaniva, má hydratačné účinky a pozitívne ovplyvňuje pH pokožky (kyslosť kožného plášťa).

Glycerín (Glycerol) – organická látka sladkej chuti, ktorá značne viaže vodu. Zriedený glycerín má hydratačné účinky (zaisťuje udržanie vlhkosti vo vonkajšej vrstve kože), dodáva jej prirodzenú pružnosť a hebkosť.
Propylénglykol (Propandiol) – vlastnosťami podobný glycerínu.