Halux

Halux - Lekár raíd

Som po operácii haluxu 5 mesiacov. Nohu mám stále opuchnutú, neobujem žiadne topánky len cyklistické a noha ma stále bolí. Nechcem do konca života chodiť len v cyklistických topánkach. Chodila som na rehabilitáciu 3 mesiace po operácii. Čo mám robiť a dá sa ešte moja noha spraviť tak, aby som mohla ešte nosiť elegantné topánky? Kvôli „nepodarenej operácii“ nemôžem nájsť prácu. Práca, ktorú som vykonávala, vyžaduje elegantné oblečenie. Ďakujem za odpoveď.

ODPOVEĎ

V ortopédii sa často stretávame s vadami súvisiacimi s plochou nohou. Jej následky sú práve kĺbové deformácie palca – halux vagus, kladivkové prsty a odtoky. Po operácii ortopedických vád je vždy nutné doliečenie pomocou ortopedickej obuvi a správnej starostlivosti o nohy.
Biostimul Vám pri pooperačnej starostlivosti o opuchnutú a boľavú nohu veľmi dobre poslúži. Aplikácie Biostimulu podporujú správnu cirkuláciu krvi a lymfy a napomáhajú tak odtoku tekutiny z oblasti opuchu. Tým pôsobia na zmenšovanie opuchu a zníženia nepríjemného tlaku v danej oblasti. Pôsobením polarizovaného svetla zároveň dochádza k urýchleniu hojivých procesov, obnove buniek a celého tkaniva. Pravidelné aplikácie Biostimulu tak podporujú správnu, účinnú a rýchlu regeneráciu tkaniva a spolu s tým potláčajú zápalové procesy. Pre Vás veľmi dôležitý a vítaný je aj analgetický účinok Biostimulu. Biostimul pôsobí na znižovanie citlivosti nervových buniek a tým potláča bolesť. Je možné, že po prvých aplikáciách pocítite bolesť mierne zvýšenú. Nie je sa však čoho obávať, ide len o prirodzenú reakciu organizmu na terapiu a táto reakcia vypovedá o jeho správnej odpovedi.
Odporúčam aplikovať Biostimul lokálne na opuchnutú a boľavú oblasť. Aplikujte 2-3 krát denne po dobu 10 minút. Minimálne prvých 10 aplikácií robte iba v kontinuálnom režime, potom, ak nebude noha viac bolestivá, prejdite na pulzujúci režim.