Liečba Herpes genitalis

Liečba Herpes genitalis - Lekár radí

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či prístroj Biostimul môže napomôcť k zmierneniu výsevu, početnosti výsevu pľuzgierikov pri herpes genitalis, či zmierneniu bolestí, množstvu a veľkosti pľuzgierika pri už prebiehajúcom výseve? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Herpes simplex typu II. (HSV II) vyvoláva opary na genitáliách. Opar sa prejavuje pálčivou bolesťou, svrbením alebo pálením v oblasti genitálií, bolestí v stehnách, nohách alebo v slabinách, tieto pľuzgiere môžu byť tiež v pošve, na krčku maternice alebo v konečníku. Pľuzgieriky aj každý vriedok na genitáliách musí byť vyšetrený dermatovenerológom.
Herpesvírusy sú veľmi nákazlivé, a to aj v čase, keď sa pľuzgiere už zahojili a vytvorili sa chrasty. Pri nesprávnom ošetrovaní sa môže oblasť oparu druhotne infikovať baktériami, vznikne bolestivý vriedok a hojenie je potom dlhšie. Opary vznikajú tak, ako opary typu I, pri strese, väčšej záťaži, hormonálnych zmenách, oslabení organizmu... Najbežnejšou komplikáciou je ich časté opakovanie.
Na skrátenie doby hojenia oparov v mnohých prípadoch aj úplnom potlačení má preukázateľný vplyv pôsobenia červeného polarizovaného svetla metódy Fotonyx prostredníctvom systémov Biostimul. Táto metóda je jedným z mála prostriedkov vôbec, ktorými je možné opary veľmi efektívne liečiť. Pri včasnom zahájení aplikácie je možné dokonca prejav priamo potlačiť. Biostimul je možné tiež aplikovať preventívne už pri výskyte spúšťacích faktorov (pri oslabení organizmu, stresových situáciách a pod., pokiaľ cítime svrbenie alebo bolesť v danom mieste), a tak zabrániť prípadnému prepuknutiu oparu. Pravidelné aplikácie Biostimulu navyše podporujú imunitný systém, ktorý sa potom s herpetickými infekciami lepšie vyrovnáva.

Odporúčaná aplikácia: hneď po prvých príznakoch, vykonávať aplikácie 3krát denne na postihnuté miesta, vždy po dobu 10 minút až do vymiznutia ťažkostí. Je možné aplikácie ihneď vykonávať v pulznom režime. Na posilnenie imunitného systému aplikujte minimálne 1x denne na oblasť solar plexus a stred hrudnej kosti, v kontinuálnom režime 10 minút.
Aplikácia Biostimulu výrazne aktivuje faktory zúčastňujúce sa na likvidácii zápalu, podporuje hojenie a regeneráciu tkaniva a skracuje dobu hojenia až o polovicu. Zároveň dochádza aj k zníženiu citlivosti nervových buniek a následkom toho potlačenie nepríjemnej bolesti, ktorá opary sprevádza. Dochádza tak k významnému urýchleniu hojenia a omedzeniu nepríjemných pocitov.