Preeklampsia

Preeklampsia

Kamarátkina dcéra porodila 29.4.2009, ale mala ku koncu tehotenstva veľké problémy s opuchmi nôh a vysokým krvným tlakom. Porodila o tri týždne skôr Cisárskym rezom z dôvodu, že jej bolo diagnostikovaná Preeklamsia. Teraz je stav už po podávaní antibiotík a liekov na vysoký krvný tlak stabilizovanejší, ale vysoký krvný tlak pretrváva. Ako sa dá pri Preklamsii s vysokým krvným tlakom využívať Biostimul? Určite bude vhodné používať Biostimul aj na jazvu po Cisárskom reze. Ako to pôsobí na bábätko? Ďakujeme za odpoveď.

Odpoveď

Preeklampsia je ochorenie v tehotenstve, ktoré vedie u ženy k zvýšenému krvnému tlaku a vylučovaniu bielkovín močom. Preeklampsia sa väčšinou objavuje po šiestom mesiaci tehotenstva a jej príznaky sú:

  • Zvýšený krvný tlak (viac ako 140/90)
  • Bielkoviny v moči
  • Opuchnuté nohy, ruky alebo tvár
  • Náhly veľký prírastok na váhe
  • Znížené vylučovanie moču
  • Bolesť hlavy
  • Poruchy zraku
  • Vnútorný nepokoj

Mnoho žien v tehotenstve trpí edémami, pri preeklampsii sa opuchy objavujú súčasne s vysokým tlakom.
Liečba preeklampsie je závislá podľa jej formy. V niektorých prípadoch, tak ako aj pri tomto, je tehotenstvo ukončené cisárskym rezom.
Po pôrode odznejú väčšinou akútne problémy v priebehu niekoľkých dní, krvný tlak a moč sa väčšinou znormalizuje počas štyroch až šiestich týždňov, preto majte trpezlivosť, aj v tomto prípade problémy odznejú.
Aplikácia Biostimulu na popôrodné jazvy jednoznačne odporúčam. Pravidelné a včasné aplikácie urýchľujú hojenie a rekonvalescenciu. Doba hojenia je tak niekoľkonásobne skrátená a vzhľad jazvy je esteticky prijateľnejší. Aplikácie odporúčam vykonávať dvakrát denne po dobu 10 minút, aplikáciu je možné doplniť nanesením BioFluidu.
V prípade vysokého krvného tlaku odporúčam aplikovať Biostimul každé ráno pod pravé podpazušie v úrovni bradaviek.

Používanie Biostimulu nie je obmedzené vekom, preto je možné napr. v prípade detského ekzému, zaparenín, prechladnutí a pod. používať bez obáv aj u bábätka. V prípade ďalších otázok sa na nás prosím s dôverou obráťte. Radi Vám ďalšie otázky zodpovieme.