Zápal prsníka pri dojčení

Zápal prsníka pri dojčení - Lekár radí

Dobrý deň pán doktor, naša nevesta má už po niekoľkokrát pri dojčení mesačného vnuka stvrdnuté jedno alebo obe prsia. Minule jej gynekológ predpísal antibiotiká, ktoré vraj môže užívať aj pri dojčení, ale myslím, že to nebola tá najlepšia cesta. Teraz jej tvrdnú prsia znova. Odporučili by ste svietenie bioptrónovou lampou na uvoľnenie zápalov pŕs?

Odpoveď

Zápal prsníka (mastitída) vzniká v priebehu dojčenia. Prsník je opuchnutý, bolestivý. Celkové príznaky sa podobajú chrípke (bolesť hlavy, kĺbov, svalov, nevoľnosť, únava, niekedy aj horúčka). S liečbou treba začať ihneď (po dvoch dňoch sa nasadzujú antibiotiká).
Aplikácia Biostimulu môžem v tomto prípade jednoznačne odporučiť. Nie však použitie Biptrónovej lampy. V tomto prípade je treba voliť taký fototerapeuitcký prístroj, ktorý neprehrieva a nemôže teda akokoľvek zápal podporiť (nemá teda halogénový zdroj svetla a neobsahuje infračervenú zložku a ide teda o svetlo tzv. studené).
Systémy Biostimul využívajú moderné metódy Fotonyx – monochromatického, červeného, ​​LED diódového studeného polarizovaného svetla. Toto svetlo má silný protizápalový účinok a má schopnosť účinne potláčať zápalový proces. Zároveň tlmí bolesť a opuch, podporuje regeneráciu tkaniva.
Odporúčaná aplikácia: 2-3krát denne na oblasť pŕs a podpazušia.
Pravidelné aplikácie potlačia zápal, uvoľnia napätie a taktiež pôsobia preventívne proti opakovaniu ťažkostí.