Biolampa prispela k mojej pohode a zisku medaily…

Ako ste sa vy k fototerapii dostala?

Úplne prvý kontakt bol asi v roku 1995, keď som mala zápal šliach v zápästí. Zašla som na našu rehabilitáciu a tam mi zápal liečili tou klasickou halogénovou biolampou. Dochádzala som tam asi dvakrát týždenne počas troch týždňov a zápal bol vyliečený. Potom dlho nič a ďalšie stretnutie bolo až pred Aténami s vašou biolampou.

Aký problém bol vo vašom kolene na olympiáde?

Ja si myslím, že to boli záťažovo unavené úpony svalov z dlhodobej záťaže a zápal v kĺbovom puzdre. Ja som si to ale veľmi neliečila, len rôznymi krémami počas 2 mesiacov, a stále ma to bolelo - to bolo tesne pred olympiádou. Potom som sa asi 10 dní pred odchodom do Atén posťažovala reprezentačnému trénerovi Dr. Větvičkovi a ten mi práve odporučil biolampu a ta tých 10 dní mi to skutočne prešlo a na olympiáde mi to potom dalo pokoj.

Aplikovala som svetlo biolampy v pulzovom režime – zaujímavé bolo, že behom prvej minúty svietenia sa bolesť pocitovo mierne zvýšila, ale v priebehu ďalšej terapie veľmi rýchlo odznela a koleno bolo bez bolestí. To mi pomohlo zvládnuť celý olympijský jachtársky závod prakticky bez bolesti a určite to prispelo k mojej pohode a k zisku medaily.

A ako využívate Biostimul dnes?

Akonáhle som mala biolampu doma, začala som ho používať na všetko možné. Mám ten akumulátorový, nabíjací, naučila som ho nosiť stalo so sebou a používať kľudne aj na verejnosti, keď ma niečo začalo hnevať, napríklad aj v reštaurácii. Kedykoľvek mám potrebu si riešiť nejaký zdravotný problém a mám chvíľku čas, tak to hneď využívam.

Mám záujem o