Dnes je biolampa náš rodinný priateľ...

Kedy ste si zakúpil svoju prvú biolampu?

Niekedy na prelome jari a leta 2003 a musím povedať, že dnes je to už náš rodinný priateľ.

A čo Vás k tomu viedlo?

Moje predchádzajúce dobré skúsenosti s týmto spôsobom fyzioterapie, teda ešte so starou klasickou bioptronovou lampou. Mali sme ju tu na ošetrovni asi 10 rokov, možno aj viac. Mal som ju pár krát požičanú aj doma. Tá stará biolampa je niečo iné. Je to taký fénový prístroj a s tým si človek predsa len tak nepohovel. Chýbal mi ten parádny komfort užívania, ktorý mi ponúkla až táto šikovná „myška“. Zohnal som ju, vyskúšal na sám na sebe a na celej mojej rodine. Efekt bol jednoznačne pozitívny. Zistil som, že táto biolampa je omnoho lepšia a tak som sa rozhodol šíriť jej slávu aj svetom.

A šírite?

Jasne. Tu v Dukle sa ich kúpilo už hodne. Ja im všetkým hovorím, že to musia mať doma a pravidelne využívať, že požičiavanie na pár dní nič nerieši.

Ale vy ste hovoril „svetom“!?

No my máme na pretekoch a sústredeniach a tréningoch biolampu vždy so sebou. Všetci sa pýtajú čo to je a čo to vie robiť, k čomu je to dobré.... Viem, že sa už množstvo kusom predalo do Poľska a aj inde.

V prvej otázke som úmyselne použil slovo prvú, pretože viem, že to nie je prvá biolampa, ktorú máte. Koľko ich máte a prečo toľko?

Máme dve myšky, pretože keď niekam idem, tak aby jedna bola doma a jednu krásnu akumulátorovú dostal odo mňa otec k narodeninám. Používa to na všetko. Jazdí veľa v aute, takže to stále nosí so sebou. Používa to hlavne na kríže, šiju, ľadviny, atď. atď.

Kde Vám ako špičkovému športovcovi najviac pomáha?

Ja musím povedať, že pred tým rokom a pol ma to dosť zabralo na achylovky.
Ale ináč je jo vhodná prakticky na všetko. Hojí to úplne skvele trebárs pri deťoch malé odreniny, modriny – to ide veľmi rýchle. To my hovoril aj otec šesťdesiatnik, že keď sa niekde udrie, tak sa to hojí oveľa skôr, než normálne.

Keby ste mal porovnať klasickú biolampu s akumulátorovou, aké výhody Vám to prináša?

Človek so sebou neťahá žiadny kábel, nepotrebuje sedieť niekde pri zásuvke. To je asi najväčšia výhoda. A bol som prekvapený, ako dlho vydrží svietiť – to teda čumím. Áno čumím. Na to, ako sa to rýchle nabije, je tá výdrž neuveriteľná. Jedinú drobnú nevýhodu vidím v málinko vyššej hmotnosti kvôli akumulátorom a tým pádom aj k väčšej náchylnosti k poškodeniu pri páde.

Mám záujem o